Take a fresh look at your lifestyle.

‘Žapci’ odnijeli pobjedu u gradskom derbiju kadeta, juniori Radnika bolji od Bjelovara

photo_2016-10-14_17-15-54

Proteklog vikenda u Križevcima su odigrana dva susreta mlađih uzrasta. Prva utakmica je odigrana u subotu 08.10.2016. , u dvorani OŠ Ljudevita Modeca, gdje su snage u gradskom derbiju odmjerili kadeti Križevaca i Radnika.

U ovoj utakmici Žapci su pokazali da su spremniji od svojih gradskih rivala i na kraju pobijedili 85:72. Kadeti Križevaca napravili su razliku od 12 poena u drugom razdoblju, gdje su se bolje snašli kada su i na jednoj i na drugoj strani treneri morali najbolje igrače staviti na klupu radi problema s osobnim pogreškama. Nakon predaha u drugom poluvremenu vodila se ravnopravna borba između dva križevačka kluba gdje su Radnikovci pokušavali stići prednost žabaca s poluvremena, ali oni su odolijevali svim njihovim napadima ponajviše zahvaljujući dvojcu Biondić/Šašek koji su zabili kada je trebalo. Oni su ujedno bili i najbolji strijelci Žabaca na utakmici – Biondić s 26 poena (3×3) i Šašek s 23 poena (1×3) dok je Radnik predvodio Turković s 25 poena (1×3) i Topljak s 19 poena.

Križevci – Radnik 85:72 (18:18, 23:11, 22:22, 22:21)

Križevci: Husinec 7, Bolčić 14 (1×3), Šašek 23 (1×3), Biondić 26 (3×3), Sladić, Podhraški 2, Horvat 7, Babić 6 (1×3).

Trener: Matej Bolčić

Radnik: Turković 25 (1×3), Behur 1, Kurpez 16, Santo 6, Vujić 5, Topljak 19, Ščetar.

Trener: Igor Lukša

Dvorana: OŠ Ljudevita Modeca

Gledatelja: 35

Suci: Korade D., Huzjak M., Pomper L.

Dan kasnije, u nedjelju 09.10.2016., u gimnazijskoj dvorani, odigrana je utakmica između juniora Radnika i Bjelovara. Prošlosezonski prvaci regije, koji su nastupali na poluzavršnici držanog prvenstva za juniore u Splitu, ove sezone se muče na početku juniorskog prvenstva. Nakon rutinske pobjede protiv Koprivnice u prvom kolu, u sljedeća dva kola koš razlika im je nula (0) uslijed poraza u Virovitici s rezultatom 73:72, a u nedjelju su pobijedili ekipu Bjelovara rezultatom 80:79.

Radnikovci su na poluvremenu vodili rezultatom 40:31 i to zahvaljujući presječenim loptama i lako zabijenim zicerima iz kontri Ivana Belje. Na početku drugog poluvremena Radnik je i povećao vodstvo u nekim trenucima i na 15 poena, ali uporni Bjelovarčani se nisu predavali i uspješnim šutom za tri poena sustizali su, a i pri kraju četvrtog razdoblja, prestigli juniore Radnika. Pri rezultatu 79:78 za Bjelovar i 8 sekundi prije kraja utakmice Saša Šikić pozvao je minutu odmora, nakon koje je Beljo zabio koš za pobjedu. Nakon primljenog koša i gostujući trener Damir Krpan je zatražio minutu odmora jer je ostalo još tri sekunde do kraja utakmice,  ali na njegovu žalost Radnik se uspio obraniti i izboriti tijesnu pobjedu.

Kod Radnika su se istaknuli Beljo sa 25 (1×3) poena, Štefun sa 21 poenom, Kranjčić sa 14 poena i kapetan Vragović sa 11 poena, a kod Bjelovara Porobić sa 34 (3×4) poena i Stjepanović sa 28 (4×3) poena.

U sljedećem kolu opet nas čeka gradski derbi, ali ovog puta juniorski pa ako ste u mogućnosti dođite i pogledajte utakmicu. Utakmica je na rasporedu u ponedjeljak, u 19:45 sati u gimnazijskoj dvorani.

Radnik – Bjelovar 80:79 (16:14, 24:17, 22:20, 18:28)
Radnik: Turković 2, Kulko 4, Cetl, Rešetar, Erhatić, Funtak 3, Beljo 25 (1×3), Majhen, Kranjčić 14, Štefun 21, Vragović 11.
Trener: Saša Šikić
Bjelovar: Cvetko, Zec, Serdarušić 5 (1×3), Bušić 3 (1×3), Šobak 10, Bašić 2, Horn, Stjepanović 28 (4×3), Dašek, Porobić 31 (4×3).
Trener: Damir Krpan