Redizajnirana Bikademy aplikacija donosi nove značajke i za križevačke bicikliste
Brojne metropole i europski gradići zatvaraju svoje centre za motorizirana vozila i razvijaju rješenja kojima bi potaknuli svoje stanovnike i turiste na korištenje bicikla ili drugih održivih prijevoznih rješenja. Stoga nije iznenađujuće da će, prema procjenama, svjetsko tržište platformi za urbanu mobilnost dosegnuti vrijednost od oko 25 milijardi dolara do 2035. godine s Europom kao najvećim tržištem.
U besplatnu mobilnu aplikaciju Bikademy, inovativni cikloturistički proizvod nastao u Hrvatskoj i namijenjen svima koji bicikliraju i pritom istražuju destinacije, njihovu kulturnu i prirodnu baštinu, Križevci s Kalničkim prigorjem uključeni su još prošle jeseni. Sada je u potpuno redizajniranu aplikaciju uvrštena je značajka “Challenges” čiji je cilj poticanje svakodnevnog bicikliranja uz prikladne mjesečne nagrade.
Naime, ova značajka je izazov u kojem svi mogu sudjelovati u četiri kategorije prema dnevnoj količini prijeđenih kilometara: 0-10 km, 10-20 km, 20-60 km, 60+ km. Tijekom mjeseca korisnici mogu sudjelovati u sve četiri kategoriji ovisno o prijeđenim kilometrima pojednog dana. Na primjer, korisnik je jedan dan biciklirao 6 km, a drugi 26 km. Prvi dan ulazi u kategoriju od 0 – 10 km, a aktivnost drugog dana u kategoriju 20 – 40 km.
Praćenjem kilometara prati se i ušteda emisije ugljičnog dioksida za vrijeme bicikliranja u odnosu na vožnju osobnim automobilom. Prema istraživanju znanstvenika iz Oxforda, dovoljno je samo jednom dnevno izabrati bicikl umjesto automobila da bismo smanjili svoj prosječni ugljični otisak za do 67 %.
“Izabrali smo četiri kategorije jer bicikl mogu voziti gotovo svi i nije vezan samo za sportaše. Nadamo se da ćemo potaknuti mnoge da biciklom idu i do kvartovske trgovine, na posao ili u posjet obitelji i prijateljima”, istaknuo je Krešimir Herceg, vlasnik Bikademy-a, napomenuvši da su za sudjelovanje u izazovu s drugim korisnicima potrebni mobilna aplikacija, bicikl te internetska veza.
Ova značajka je koristan alat i poduzećima koja rade na održivim praksama kako bi motivirali svoje zaposlenike da bicikliraju do posla. Time se ostvaruju i druge prednosti poput kvalitetnijeg fizičkog i mentalnog zdravlja zaposlenika. Na sučelju posebno prilagođenom poduzeću prikazuju se tablica zaposlenika u svim kategorijama, ukupno prijeđeni kilometri i brojčani zapis o ukupnoj uštedi CO2.
Uz ovu novu značajku urbane mobilnosti, za korisnike u redizajniranoj aplikaciji ostaje i dobro poznata cikloturistička značajka “Studies”. S tom značajkom Bikademy je krenuo kao ideja, zatim aplikacija te naposljetku i poduzeće. Bikademy Studiji dostupni su diljem Hrvatske: u pet slavonskih županija, Istri, Zagrebu, Križevcima, Šibeniku, Rabu i na otoku Pagu.
“Bikademy je krenuo kao inovativni cikloturistički koncept koji, baš poput formalne akademije ima Studente, Studije i Ispite. U besplatnoj Bikademy aplikaciji potrebno je izabrati Studij – regiju ili grad, te biciklirati do Ispita – lokacija unutar Studija. Ispiti su ne samo poznate kulturne i prirodne znamenitosti, nego i skriveni dragulji koje vrijedi otkriti. Za položiti Studij i osvojiti nagradu potrebno je napraviti check-in u aplikaciji kod zadanih Ispita unutar odabranog Studija. Ispiti se mogu probiciklirati tijekom više dana i redoslijedom po želji Studenta“, objašnio je Herceg.
Kako bi se bicikliranje dodatno približilo onima koji ne bicikliraju učestalo, Bikademy je dobio još dvije značajke, tzv. “Special Challenges” i “Special Studies”. Riječ je o ograničenom vremenskom izdanju značajki “Challenges” i “Studies” pa tako, na primjer, svi mogu sudjelovati u “Special Challenges” značajki tijekom sedam dana povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje.
S druge strane, “Special Studies”, su Studiji ograničenog trajanja povodom određenih događanja i značajnih prilika. Najčešće je riječ o Studijima s manjim brojem Ispita za vrijeme konferencija povezanih sa samom događanja. To je savršen način za poduzeća, gradove i razne ustanove koje se žele dodatno povezati sa svojom ciljanom publikom i promovirati održivost kao jedan prioriteta današnjice.
Komentari su zatvoreni.